Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi

Izstādes, gadatirgi, pasākumi

Pēdējais stādu gadatirgus šogad

E-pasts Drukāt PDF

Sestdien, 6. oktobrī Nacionālajā Botāniskajā dārzā notiks šogad pēdējais stādu gadatirgus. Līdz ar vairāku šķirņu egļu, kadiķu, īvju, tūju un lapu koku un krūmu stādiem botāniskā dārza Dendrofloras nodaļa šoruden piedāvā arī tādu retāk sastopamu koku kā ēdamās kastaņas, Zībolda riekstkoka, Amūras korķakoka, Defontēna leikotejas stādus.

Lasīt tālāk...

Dobelē notiks ābolu svētki

E-pasts Drukāt PDF

6. oktobrī pirmoreiz Latvijā tiks svinēti vēl nebijuši svētki, kad godā tiks celts ābols - sulīgais, gardais un veselīgais auglis.

Dobele, kuru jau dēvē par ābolu galvaspilsētu, ir nudien pelnījusi kļūt par Ābolu festivāla norises vietu. Pilsētā ir senas ābolu audzēšanas tradīcijas, un arī pašlaik Latvijas Valsts augļkopības institūta dārzos aug 600 dažādas ābeļu šķirnes un hibrīdi.

Lasīt tālāk...

Dabas vakars "Par un ap sēnēm"

E-pasts Drukāt PDF

27. septembrī plkst. 18:00 Latvijas Dabas muzejā norisināsies Dabas vakars „Par un ap sēnēm”, kurā muzeja Botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele un Latvijas Universitātes ilggadējais mikologs Dr. Edgars Vimba stāstīs par sēnēm, sēņotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem un pārpratumiem, kas rodas saistībā ar sēnēm.

Lasīt tālāk...

Latvijas vīnogas un vīni Dabas muzejā

E-pasts Drukāt PDF

Tikai trīs dienas no 21. līdz 23. septembrim Latvijas Dabas muzejā būs apskatāmas vairāk nekā 100 dažādas vīnogu šķirnes, baudāmi un nopērkami Latvijas labākie vīni. Izstādē būs aplūkojamas gan jau labi pazīstamas, gan pilnīgi jaunas vīnogu šķirnes, apmeklētāji varēs konsultēties ar speciālistiem par vīnogu šķirņu labāko izvēli, slimību apkarošanu, audzēšanu un kopšanu, kā arī pasūtīt vīnogulāju stādus nākamajam gadam.

 

Lasīt tālāk...

Orhideju izstāde LU Botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 15. līdz 23. septembrim notiks Orhideju dienas, kurās varēs baudīt orhideju eksotiku.

Apmeklētāji varēs apskatīt Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas un Lietuvas Orhideju kluba kolekcionāru skaistākās orhidejas, saņemt pieredzējušu orhideju audzētāju atbildes uz jautājumiem, iegādāties orhidejas, kā arī substrātus un citas nepieciešamas lietas, kas noder orhideju audzēšanai mājas apstākļos, uzzināt ticamus un neticamus faktus par orhideju dzīvi, daudzveidību, izplatību, izmantošanu.

Lasīt tālāk...

Tomātu un dziedniecisko augu izstāde Dabas muzejā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dabas muzejā no 22. līdz 26. augustam norisināsies Rīgas Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” organizētā izstāde „Tomāti un dziednieciskie augi”.

Šogad izstādē būs apskatāmi augļi no tomātu šķirnēm, kuras atceras vairs tikai vecākā paaudze. Šķirnes, ar kurām aizsākās plaša tomātu audzēšana piemājas saimniecību dārziņos, piemēram, Latvijas pirmā selekcionāra Pētera Dindoņa izveidotā tomātu šķirne Dindoņa Agrie, kā arī pierastās un iemīļotās senās šķirnes – Rīgas Lielie, Jūrmala, Peremoga un šķirne Stoksdeils, ar kuru iesākās tomātu audzēšana Latvijā pirms apmēram 90 gadiem.

Lasīt tālāk...

Izstāde „Gladiolas”

E-pasts Drukāt PDF

No 15. līdz 19. augustam Latvijas Dabas muzejā būs skatāma izstāde „Gladiolas”, ko organizēs Latvijas Gladiolu un īrisu biedrība.

Laikapstākļi šogad nelabvēlīgi ietekmējuši gandrīz visas augu kultūras un gladiolas nav izņēmums. Taču gladiolu audzētāji ir apņēmības pilni parādīt savu šī gada veikumu un iepazīstināt izstādes apmeklētājus arī ar jaunām un līdz šim neredzētām šķirnēm. Kopumā izstādē būs aplūkojamas vairāk nekā 150 dažādas gladiolu šķirnes. Ar selekcijas jaunumiem un ziediem no savām kolekcijām izstādē piedalīsies audzētāji – Juris Bāze, Laimonis Zaķis, Aija Stūrīte, Ancānu ģimene, Raimonds Cīrulis, Raimonds Puriņš, Ērika Ozere un citi.

Lasīt tālāk...

Ziedu gaistošais skaistums izstādē „Mirkļa zieds – dienlilija”

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Dabas muzejā no 2. līdz 5. augustam būs aplūkojama izstāde „Mirkļa zieds – dienlilija”, ko piedāvā SIA „Hedera” sadarbībā ar Latvijas dienliliju kolekcionāriem.

Izstādē tiks eksponēti gan Latvijas, gan ārzemju selekcijas jaunumi. Katrā no izstādes dienām būs aplūkojamas ap 180 līdz 200 dažādas dienliliju šķirnes, taču katru rītu ziedi tiks mainīti, tāpēc kopumā būs iespēja apskatīt līdz pat 400 dažādu dienliliju šķirņu. Šogad šī būs vienīgā lielā dienliliju izstāde Latvijā.

Lasīt tālāk...

9 lapa no 11