Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi

Izstādes, gadatirgi, pasākumi

Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!

E-pasts Drukāt PDF

18. maijā Salaspilī - Starptautiskā augu diena un NBD lielākais stādu gadatirgus. Paliekot uzticīgs devīzei "Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!”, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī gatavojas sezonas plašākajam stādu gadatirgum 18.aprīlī. Pasākumā dalību jau pieteikuši ap pusotra simta stādu audzētāju, dārzkopju un amatnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Arī pircēju kontingents pārsniedz mūsu valsts robežas - jau vairākus gadus uz NBD stādu gadatirgiem ierodas Somijas ekskursantu grupas. Atzinuši Latvijā audzētus stādus par labu esam Somijas klimatam, šīs valsts dārzkopji jau iepriekšējā gada decembrī pieteicās NBD stādu gadatirgus apmeklējumam.

Lasīt tālāk...

Baltas kā kupenas zied magnolijas

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā kā baltas, lielas kupenas, zied Magnolia x loebneri, Magnolia kobus, Magnolia kobus var. borealis, Magnolia stellata.Tās visas ir Āzijas izcelsmes magnolijas un zied pirms ir izplaukušas lapas - lieliem, baltiem un maigi rozā ziediem.

Lasīt tālāk...

Atvērto durvju diena Jāņa un Gunas Rukšāna stādaudzētavā

E-pasts Drukāt PDF

Sestdien, šā gada 27. aprīlī no plkst. 10:00 selekcionāra, bioloģijas zinātņu doktora Jāņa Rukšāna stādaudzētava "Pulkas" gaida viesus. Gunas un Jāņa Rukšānu stādu audzētavā apvienotas divas saimniecības: "Pulkas”, ko vada selekcionārs, bioloģijas zinātņu doktors Jānis Rukšāns, un "Jaunrūjas”, ko vadadārzniece Guna Rukšāne.

Lasīt tālāk...

Sīpolpuķes Keukenhofas parkā

E-pasts Drukāt PDF

Pasaules lielākajā sīpolpuķu dārzā – Keukenhofā, Nīderlandē sezona rit pilnā sparā. Parks ir atvērts apmeklētājiem jau no marta vidus un, tā kā arī Nīderlandē pavasaris šogad nedaudz aizkavējās, tad vēl līdz sezonas noslēgumam 20. maijam ir iespēja izbaudīt sīpolpuķu krāšņumu Keukenhopfas parkā un apskatīt ziedus visas varavīksnes krāsās Nīderlandes karaliskās ģimenes vārdos nosauktajos paviljonos.

Lasīt tālāk...

Ceļojums uz dārzu šoviem un dārziem Vācijā un Lielbritānijā.

E-pasts Drukāt PDF

Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrība

no 22. maija – 3. jūnijam aicina ceļojumā uz Eiropā nozīmīgākajiem dārzu šoviem un skaistākajiem privātajiem dārziem.

Lasīt tālāk...

Pavasara svētki Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs rīko Pavasara svētkus: augļu koku, ogulāju, rožu, ziemciešu, vasaras puķu un citu stādu tirgus, Fiskars dārza instrumentu prezentācija, kaktusu izstāde, Ūsiņdienas svinēšana kopā ar tradīciju kopu „Silavoti” un citas pavasarīgas aktivitātes 27. aprīlī no plkst. 9:00 līdz 17:00 Rīgā, Kandavas ielā 2.

Lasīt tālāk...

Dabas muzejā orhidejas un tilandsijas

E-pasts Drukāt PDF

No 24. līdz 28. aprīlim Latvijas Dabas muzejā izstādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju, būs apskatāmas gan krāšņās un daudzveidīgās orhidejas, gan arī neparastās tilandsijas*.

Lasīt tālāk...

Pirmais stādu gadatirgus un sezonas atklāšana Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.

E-pasts Drukāt PDF

Lai arī stādu audzētāji joko, ka vietām stādus no sasalušajām dobēm nākšoties tirgošanai iegūt ar spridzināšanas metodi, sestdien 20. aprīlī Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī notiks šī gada pirmais pavasara stādu gadatirgus.

Lasīt tālāk...

6 lapa no 11