Dzeja un acālijas Botāniskajā dārzā

Drukāt

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā zied pirmās acālijas. Sagaidot pavasari, ceturtdien 14. februārī no plkst. 17 dārzā izskanēs dzeja Valentīna dienas noskaņās.

 

Dienām kļūstot arvien garākām, Botāniskajā dārzā plaukst pirmās acālijas. Valentīna dienā visi tiek aicināti Palmu mājā baudīt mīlestības dzeju autoru lasījumā. Piedalīsies Amanda Aizpuriete, Harijs Krūze, Sarma Upesleja un Daiga Lapāne, Anita Stakāne dziedās un spēlēs akordeonu. Ikviens, savu romantisko dvēseli vārdos ietērpt aicinātais, laipni gaidīts pie "dzejas brīvā mikrofona". Valentīna dienā dārzs būs atvērts no 9 rītā līdz 9 vakarā.

Ziedošās acālijas varēs apskatīt februārī un martā - gan Palmu mājā, gan jaunajā Acāliju mājā. Ekspozīcijās būs apskatāmas šķirnes ar baltiem, dažādu nokrāsu sārtiem un violetiem ziediem. Atkarībā no šķirnes, acālijas vienlaikus skatāmas pumpuros, pilnziedā, gan arī kā zaļi krūmi bez ziediem, tādejādi parādot krāšņo krūmu mainību ziedēšanas sezonā.

Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes un hibrīdi. No tām daudzas LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus, un ziedu vainags sasniedz vairāk nekā 2 metru apkārtmēru. Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā ir Baltijā lielākā acāliju kolekcija. Tā ir sākta veidot jau 20. gadsimta 30-tajos gados. Kopš 1957. gada profesors Rihards Kondratovičs turpina šo darbu un nodarbojas arī ar acāliju selekciju.